Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Rozumiem

FAQ

Często zadawane pytania

Czy linaria są bezpieczne dla dzieci?

Zdecydowanie tak. Statystycznie linaria są najbezpieczniejszym rodzajem placów zabaw dla dzieci - co oznacza, że zdarza się na nich najmniej wypadków. Jeśli liny i pozostałe wyposażenie jest tworzone profesjonalnie, jest równie bezpieczne, co zwykłe place zabaw. Konstrukcja siatek wyklucza ryzyko upadku na samą ziemię. Dla przykładu, nasza gigantyczna piramida z lin Neptun XXL choć osiąga imponującą wysokość dziewięciu metrów, w żadnym momencie nie stwarza zagrożenia spadkiem z wysokości większej niż 1,8 metra.

Warto zwrócić uwagę, że zgodnie z przyjętymi standardami, dopuszczalny byłby również upadek z wysokości około 3 metrów przy placu zabaw z odpowiednią, bezpieczną nawierzchnią. Dzięki konstrukcji przestrzennej i specjalnie zaprojektowanym elementom lin spadające dziecko ma możliwośc uchronić się przed upadkiem poprzez złapanie liny.

Czy produkty Berliner Seilfabrik spełniają certyfikaty bezpieczeństwa?

Wszystkie produkty marki Berliner Selifabrik są budowane w oparciu o miejsce instalacji i zgodnie z europejskim normami bezpieczeństwa EN 1176, amerykańskimi standardami ASTM F1487 i kanadyjskimi CSA Z614. Nasz system jakości gwarantuje spełnianie norm bezpieczeństwa wymaganych certyfikatów.

Jak trudna jest konserwacja?

Jest ona relatywnie łatwa. Berliner Seilfabrik posiada ponad 20 patentów i dostęp do najnowszych technologii, co minimalizuje wysiłek związany z utrzymaniem naszych placów zabaw.

Jak długo sprzęt pozostaje wytrzymały?

Jeśli linaria są odpowiednio utrzymywane, pozostaną wytrzymałe na całe dekady. Posiadamy kilka linariów-piramid wzniesionych w latach 70., które do dzisiaj służą dzieciom do zabawy.

Czemu wasz sprzęt jest tak drogi?

Biorąc pod uwagę dożywotnie koszty związane z wyposażeniem placów zabaw, nasz sprzęt nie jest tak drogi, jak mogłoby się wydawać. Nasze produkty wytrzymują dłużej i potrzebują rzadszego serwisowania i naprawy. Dodatkowo kompaktowe linaria potrzebują mniej przestrzeni do instalacji, co przekłada się na mniejsze koszta związane z wykładaniem powierzchni. Instalacja naszego sprzętu zazwyczaj kosztuje też mniej ze względu na zredukowane koszty fundamentów. Jeśli brać pod uwagę cenę całościową i porównać ją z cenami oferowanymi przez konkurencję, znajdujemy się w dobrej pozycji. I to bez uwzględniania dodatkowej wartości zabawy i atrakcyjnej estetyki naszych placów zabaw.

Jakiego rodzaju bezpieczna nawierzchnia jest wymagana?

Potrzebna jest nawierzchnia taka jak piasek, zrębki drewna lub żwir. Aby równo zabezpieczyć maksymalną dozwoloną wysokość upadków (3 metry wg najnowszych standardów), polecamy przygotować warstwę co najmniej 40 cm., w celu zapewnienia odpowiedniej amortyzacji w przypadku awarii wytrzymałości produktu. Nasze standardowe fundamenty również pasują do podanej głębokości. Sztuczne nawierzchnie zapewniające bezpieczeństwo tworzone najczęściej z gumowych płytek mają różne głębokości instalacji w zależności od producenta. Zależą one od testów HIC (Head Injury Criterion). Z przyjemnością dopasujemy nasze części fundamentów do środków bezpieczeństwa wybranych przez Państwa.

Wiele spośród Waszych produktów nie ma dokładnych instrukcji jak się bawić. Skąd dziecko ma wiedzieć w jaki sposób bawić się na waszych placach zabaw?

To jedna z największych zalet naszego sprzętu. Badania pokazały, że swobodna zabawa bez szczegółowych instrukcji od dorosłych jest najkorzystniejsza. W przeciwieństwie do innych zabaw, linaria pobudzają procesy poznawcze wśród bawiących się dzieci. Ponadto, w przyjemny i pełen radości sposób rozwija się zdolność podejmowania decyzji.

Linaria często wyglądają na bardzo skomplikowane. Jak trudna jest ich instalacja?

Jest zaskakująco łatwa. System lin, nawet jeśli składa się z osobnych lin, jest dostarczany jako całość. Musi być jedynie właściwie powieszony na odpowiednio przygotowanej ramie. Aby postawić plac zabaw średnich rozmiarów zazwyczaj nie potrzeba więcej niż dwóch dni, łącznie z przygotowaniem betonowych fundamentów. Istnieje również możliwość montażu przez wyszkolony zespół.

Jak wygląda i ile trwa dostawa produktów?

Czas i sposób dostawy naturalnie zależy od miejsca, w którym ma zostać zainstalowany plac zabaw. Elementy zestawu są wysyłane bezpośrednio z siedziby producenta zlokalizowanej w Berlinie. Dostawa jest realizowana w formie door to door. Do rozładunku przesłanych elementów wymagany jest wózek widłowy - proces rozładunku towaru leży w gestii zamawiającego. Obecne minimalny czas dostawy to 2 miesiące.

Czy place zabaw podlegają gwarancji?

Produkty i poszczególne elementy konstrukcji podlegają gwarancji - aktualną wersję gwarancji dla wskazanych przez Państwa produktów prześlemy na adres e-mail.

Katalogi

Już teraz możesz pobrać katalog produktów Berliner Seilfabrik. Wybierz spośród wielu linii produktów, tę która najlepiej spełni Twoje oczekiwania i dostarczy ogrom zabawy dzieciom. Porównaj nasze projekty placów zabaw dla dzieci, zobacz czym różnią się od siebie poszczególne linie.

W razie jakichkolwiek pytań nie wahaj się i skontaktuj się z nami, pomożemy znaleźć produkt idealny dla Ciebie!

Dowiedz się więcej