Kolory drewna

32 lata doświadczenia.

Kolory farb do drewna Drewno egzotyczne

We wzorniku poniżej przedstawione są próbki drewna iglastego pochodzenia krajowego, wybarwione na poszczególne kolory.

  • Producent nie gwarantuje, że wszystkie dostarczone elementy drewniane będą posiadały jednakową tonację kolorystyczną (jest to niemożliwe ze względu na charakter materiału jakim jest drewno)
  • kolorystyka elementów drewnianych będzie zbliżona dla zaproponowanej, ale nie identyczna jak w przesłanej próbce

Na indywidualne zamówienie dostępny jest każdy wskazany przez klienta kolor.

Kolor "Dąb"

dąb

Poniższe zdjęcia prezentują meble z użyciem drewna iglastego o wybariweniu "Dąb". Leżaki Duo oraz stolik z fotelami Amicus wykonane są ze stali węglowej malowanej na kolor 9005, natomiast ławki Simple zestawione z donicami posiadają kolor stali 7024 RAL.

Kolor "Mahoń"

mahoń

Kolor "Teak"

teak

Zdjęcia poniżej przedstawiają meble z linii Flash wykonane ze stali węglowej - malowanej, oraz drewna świerkowego malowanego na kolor "Teak"

Kolor "Cyprys"

cyprys

Poniższe zdjęcia prezentują meble z użyciem drewna malowanego na kolor "Cyprys", zestawionego zarówno ze stalą nierdzewną jak i stalą malowaną na kolor 9005 RAL.

Kolor "Orzech"

orzech

Poniżej zaprezentowana została ławka solarna Photon w wersji ze stali węglowej malowanej na kolor 9006 RAL, oraz z zastosowaniem drewna iglastego, pochodzenia krajowego malowanego na kolor "Orzech". Ostatnie zdjęcie przedstawia ławką Photon z drewnem w kolorze "Orzech", oraz stali pomalowanej na kolor 7021 RAL - ciemny grafit.

Na indywidualne zamówienie dostępny jest dowolny kolor.

Drewno egzotyczne występuje jako dodatkowa opcja do wyboru za dopłatą. Drewno egzotyczne impregnowane jest za pomocą oleju o różnym wybariweniu. Olejowanie wpływa na kolorystykę drewna. Poniżej podane są przykładowe gatunki drewna:

Iroko

Jasne, twarde drewno egzotyczne pochodzenia afrykańskiego, o niejednolitym kolorze od żółtego, poprzez złoty do brązowego.

iroko

Poniżej widać zdjęcia z użyciem drewna Iroko. Jak pokazują realizacje tonacja kolorów jest szeroka i drewno z tej samej partii nie jest jednolite kolorystycznie.

Sapeli

Twarde drewno egzotyczne o wyraźnie większej odporności na warunki atmosferyczne. Drewno o kolorze w tonacji od złotego do czerwono-brązowego.

sapeli

Poniżej zdjęcia z użyciem drewna Sapeli. Drewno charakteryzuje się łagodną tonacją o kolrach od złotego do czerwono-brązowego.

UWAGA:

  • Unikalną cechą drewna egzotycznego jest jego wytrzymałość oraz szeroka tonacja kolorów w obrębie jednego gatunku drewna. Zamawiając drewno egzotyczne należy liczyć się z bogatą kolorystyką elementów drewnianych.
  • kolorystyka elementów drewnianych będzie zbliżona dla zaproponowanej, ale nie identyczna jak w przesłanej próbce
  • Kolorystyka mebli może różnić się na zdjęciu na monitorze od rzeczywistej kolorystyki mebli
  • Należy pamiętać, że drewno podglega naturalnemu procesowi starzenia się. Z czasem kolor zatraca swoje pierwotne nasycenie
Kontakt