Kolory drewna

32 lata doświadczenia.

We wzorniku poniżej przedstawione są próbki drewna iglastego pochodzenia europejskiego, wybarwione na poszczególne kolory.

  • Producent nie gwarantuje, że wszystkie dostarczone elementy drewniane będą posiadały jednakową tonację kolorystyczną (jest to niemożliwe ze względu na charakter materiału jakim jest drewno)
  • kolorystyka elementów drewnianych będzie zbliżona dla zaproponowanej, ale nie identyczna jak w przesłanej próbce

Na indywidualne zamówienie dostępny jest każdy wskazany przez klienta kolor.

Kolor "Dąb"

dąb

Poniższe zdjęcia prezentują meble z użyciem drewna iglastego o wybarwieniu "Dąb". Leżaki Duo oraz stolik z fotelami Amicus wykonane są ze stali węglowej malowanej na kolor 9005, natomiast ławki Simple zestawione z donicami posiadają kolor stali 7024 RAL.

Kolor "Mahoń"

mahoń

Kolor "Teak"

teak

Zdjęcia poniżej przedstawiają ławkę Photon oraz meble z linii Flash wykonane ze stali węglowej - malowanej, oraz drewna świerkowego malowanego na kolor "Teak"

Kolor "Cyprys"

Wybarwienie drewna w kolorze Cypryscyprys

Poniższe zdjęcia prezentują meble z użyciem drewna malowanego na kolor "Cyprys", zestawionego zarówno ze stalą nierdzewną jak, stalą malowaną na kolor 9005 RAL, oraz kolor 5011 RAL.

Kolor "Orzech"

orzech

Poniżej zaprezentowana została ławka solarna Photon w wersji ze stali węglowej malowanej na kolor 9006 RAL, oraz z zastosowaniem drewna iglastego, pochodzenia krajowego malowanego na kolor "Orzech". Ostatnie zdjęcie przedstawia ławką Photon z drewnem w kolorze "Orzech", oraz stali pomalowanej na kolor 7021 RAL - ciemny grafit.

Na indywidualne zamówienie dostępny jest dowolny kolor.

Drewno egzotyczne występuje jako dodatkowa opcja do wyboru za dopłatą. Drewno egzotyczne impregnowane jest za pomocą oleju o różnym wybarwieniu. Olejowanie wpływa na kolorystykę drewna. Poniżej podane są przykładowe gatunki drewna:

Iroko

Jasne, twarde drewno egzotyczne pochodzenia afrykańskiego, o niejednolitym kolorze od żółtego, poprzez złoty do brązowego.

iroko

Poniżej widać zdjęcia z użyciem drewna Iroko. Jak pokazują realizacje tonacja kolorów jest szeroka i drewno z tej samej partii nie jest jednolite kolorystycznie.

Sapeli

Twarde drewno egzotyczne o wyraźnie większej odporności na warunki atmosferyczne. Drewno o kolorze w tonacji od złotego do czerwono-brązowego.

sapeli

Poniżej zdjęcia z użyciem drewna Sapeli. Drewno charakteryzuje się łagodną tonacją o kolrach od złotego do czerwono-brązowego.

Meranti

Jest to twarde drewno egzotyczne pochodzenia Azjatyckiego. Ma wiele odmian w zależności od regionu pochodzenia i właściwości. W zależności od gatunku, Mranti posiada kremową kolorystykę z przejściami w róż, oraz czerwono - brązową. Jest to drewno nieregularne kolorystycznie.

Drewno egzotyczne Merantimeranti

Tauari

Tauari jest egzotycznym drewnem pochodzącym z Ameryki Południowej. Inaczej nazywane jest "brazylijskim dębem". Jest jasnym drewnem o ciepłej barwie z szlachetnym wyrazem słoi. Jest bardzo solidne oraz trwałe, bardzo odporne na uszkodzenia. Jego cechą szczególną jest jego zapach, zbliżony do zapachu lniany, który może się utrzymywać przez bardzo długi czas.

Drewno egzotyczne Tauaritauari

Poniżej znajdują się podwójne ławy Flash, stoły Domino 13.440.1, oraz ławki Stilo 02.448 z olejowanym podwójnie drewnem egzotycznym Tauari.

Jatoba

Jatoba jest gatunkiem drewna egzotycznego pochodzącego z Afryki. Charakteryzuje je ciepła, czerwonawa barwa oraz wyrazista linia słoi. Do jego zalet można zaliczyć wysoką trwałość oraz twardość. Jest to najcięższe drewno w naszej ofercie. Przy zastosowaniu tego gatunku należy uwzględnić większą wagę produktu.

Drewno JatobaJatoba

Zaprezentowana ławka poniżej to ławka solarna Photon 02.009 z oparciem.

UWAGA:

  • Unikalną cechą drewna egzotycznego jest jego wytrzymałość oraz szeroka tonacja kolorów w obrębie jednego gatunku drewna. Zamawiając drewno egzotyczne należy liczyć się z bogatą kolorystyką elementów drewnianych.
  • kolorystyka elementów drewnianych będzie zbliżona dla zaproponowanej, ale nie identyczna jak w przesłanej próbce
  • Kolorystyka mebli może różnić się na zdjęciu na monitorze od rzeczywistej kolorystyki mebli
  • Należy pamiętać, że drewno podglega naturalnemu procesowi starzenia się. Z czasem kolor zatraca swoje pierwotne nasycenie

Laminaty z tworzywa sztucznego w naszej ofercie wsytępują jako zamiennik elementów drewnianych. Zastosowanie HPLu wymaga zmian konstrukcyjnych mebla. Ich zaletą jest ekstremalna wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Są mniej podatne na działanie promieni słonecznych, wiatru, wilgoci w porównaniu do drewna. HPL jest materiałem trudnopalnym. Dzięki odpowiedniej technologii laminaty dłużej zachowują swój pierwotny wygląd.

Płyta HPL drewnopodobna

Duroplastyczny laminat ciśnieniowy (HPL) zgodny z normą EN 438-6 typ EDF. Laminat jest wysoce odporny przed starzeniem, dzięki warstwie podwójnie utwardzanych żywic akrylopoliuretanowych. Jest to materiał trudnopalny.

Laminat HPL drewnopodobnyHPL

Płyty HPL znajdują zastosowanie głównie w meblach zewnętrznych. Poniżej zastosowanie laminatu w wiacie - palarni, stolikach oraz meblach ogrodowych z serii Bus.

Kontakt
Zarządzaj cookies