Czym jest projektowanie zieleni miejskiej

Projektujemy od 1988 roku.

Nasze życie toczy się wśród zieleni. I choć często jest ona niezauważana i niedoceniana, to rola jaką pełni w naszym codziennym życiu jest naprawdę znacząca. Zieleń miejska pojawia się w przestrzeni w przeróżnych formach – okazałych parków, skwerów, zieleni osiedlowej, ozdobnych rabat, zielonych ścian oraz ogrodów przydomowych. Dodatkowo, pojemniki i donice, dają możliwość wprowadzenia roślinności do niedużych przestrzeni, jakimi są tarasy oraz balkony oraz do wnętrz firm, biur, galerii handlowych i innych budynków użytku publicznego. Zieleń jest elementem podnoszącym wartości estetyczne i funkcjonalne każdej przestrzeni, dlatego też jej brak bywa tak bardzo dotkliwy.

   

Projektowanie zieleni miejskiej skupia w swoim obrębie wiele dziedzin, takich jak planowanie przestrzenne, urbanistykę, ogrodnictwo oraz architekturę krajobrazu, wymaga więc dużej wiedzy, staranności oraz zaangażowania. Istotny jest tu z pewnością pomysł, metoda łączenia roślin, form, materiałów oraz barw w taki sposób, aby projektowana przestrzeń stała się nie tylko oryginalna, funkcjonalna ale, co najważniejsze, atrakcyjna dla mieszkańców oraz turystów w niej przebywających.   

   

Wszelkie działa projektantów mają na celu przekształcenie monotonnej przestrzeni miejskiej w przestrzeń zieloną, oryginalną i funkcjonalną. Dlatego też, zieleń miejska musi być tworzona w sposób przemyślany i dokładny, gdyż wprowadzana jest ona w przestrzeń publiczną, z której korzystają mieszkańcy oraz turyści.

Projektowanie zieleni jest bowiem niczym innym, jak procesem, którego istotą jest tworzenie przyjaznych miejsc, pozostających w harmonii z istniejącym otoczeniem. 

Kontakt
Ustawienia prywatności