O firmie

36 lat doświadczenia.

Historia i rozwój firmy

ZANO meble miejskie Smart City

Firma ZANO działa na rynku od 36 lat. Siedziba oraz w pełni wyposażona hala produkcyjna zlokalizowane są na obszarze Unii Europejskiej: na południu Polski, w Krakowie. Początkowo, firma skoncentrowana była na małej architekturze w stylu Retro, wyposażając w elementy architektury miejskiej między innymi zabytkowy Rynek Główny w Krakowie. Z biegiem czasu, oferta wzbogacona została o wzory mebli miejskich uwzględniające najnowsze trendy w projektowaniu. W ostatnich latach, ZANO wkroczyło na nowy etap rozwoju rozwijając nową gałąź produktów „smart city” - inteligentnych mebli smart city wyposażonych w panele solarne, dostęp do sieć WiFi, łączność Bluetooth, porty USB, oświetlenie LED oraz głośniki.

Zobacz produkty ZANO.

Dział projektowania 3D Zano – „design first”

Dzięki własnemu działowi projektowania 3D - Zano zaprojektowało i wdrożyło do produkcji ponad 500 unikalnych wzorów mebli miejskich. Równolegle, Zano doradza w zakresie projektowania, optymalizując przesłane nam projekty małej architektury i – docelowo - produkując meble miejskie na bazie projektów zewnętrznych. Meble ZANO projektowane są zgodnie z podejściem „design first”: aby uczynić przestrzeń miejską piękniejszą i bardziej dostępną dla użytkowników, na pierwszym planie naszych działań znajduje się projektowanie – zarówno wyglądu, jak i funkcji mebli miejskich.

Więcej o współpracy w zakresie projektowania: https://www.zano.pl/plus

Wytrzymałe i szlachetne materiały


Do produkcji mebli miejskich, Zano wykorzystuje głównie najbardziej doceniane przez użytkowników materiały: stal czarną i nierdzewną, drewno miękkie (lokalne gatunki europejskie) oraz twarde (gatunki egzotyczne) a także HPL, bardzo wytrzymały laminat wysokociśnieniowy. Taki dobór materiałów powoduje, iż meble nie tylko wyglądają dobrze ale są też, równolegle, bardzo odporne na trudne warunki zewnętrzne, w których przychodzi im pracować tj. wysokie amplitudy temperatur, wilgotności ciśnienia a także czynnik atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg i promieniowanie UV generowane przez słońce.

Więcej o materiałach dowiesz się tutaj: rodzaje stali, rodzaje i kolory drewna

Współpraca międzynarodowa i eksport

Dzięki silnej obecności w Internecie oraz nowoczesnemu podejściu do produkcji i dystrybucji mebli miejskich, Zano nawiązało współprace z licznym, profesjonalnymi partnerami biznesowymi na całym świecie. Zano dostarcza obecnie elementy małej architektury – zarówno z wykorzystaniem sieci partnerów jak i angażując własne dział sprzedaży - we wszystkie miejsca świata, wliczając w to całą Europę, Amerykę Północną, Indie, Bliski Wschód a nawet Japonię. Dzięki obecności na wielu światowych rynkach, Zano posiada szerokie doświadczenie w zakresie materiałów optymalnych do zastosowania w bardzo zróżnicowanych warunkach klimatycznych – od ciepłych, suchych, silnie usłonecznionych do zimnych, wilgotnych i o niskim usłonecznieniu stref klimatycznych.

Listę partnerów międzynarodowych Zano znajdziesz TUTAJ

Kontakt
Ustawienia prywatności