Ławka Groove wykonana jest z wysokogatunkowego betonu architektonicznego Elecrete, który cechuje się bardzo wysokimi parametrami technicznymi.

Ławka przystosowana jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz (impregnowane), wykonana z wysoko gatunkowych mieszanek cementowych, wypełniaczy kwarcowych, plastyfikatorów i polimerów najnowszej generacji zbrojone włóknem szklanym HP 62/4 12 mm. Mieszanka z której wykonana jest ławka cechuje się zwiększoną wytrzymałością na ściskanie oraz zginanie - są mrozo- i wodoodporne o podwyższonej odporności na ścieranie, dodatkowo impregnowane powierzchniowo.

W porównaniu z betonem towarowym B30 wykazują zwiększoną wytrzymałość na ściskanie od 3 do 4 razy dzięki temu możliwe jest wykonanie tak cienkich elementów zachowując przy tym optymalne parametry wytrzymałościowe.

Beton B30
Wytrzymałość na ściskanie Rc [MPa]30
Wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu Rg [MPa]2-4
Wytrzymałość na rozciąganie przy rozłupywaniu Rr [MPa]1,5-2
Ścieralność [cm]0,6
Nasiąkliwość [cm]4-8

Kolorystyka

Beton Elecrete (siedzisko oraz koło) – Występują 4 podstawowe kolory .
Stal nierdzewna (nogi) – satynowana.
Stal czarna (nogi) – malowana na dowolny kolor z palety kolorów RAL.
Dodatkowo istnieje możliwość malowania ławek specjalną farbą połączoną z impregnatem na wiele dodatkowych kolorów w tym barwic beton transparentnie w zależności od potrzeby w granicach około 10% oraz około 50%

* - Elementy zawierają kwarc, który jest substancją naturalną i może zawierać znikomy procent zanieczyszczeń tlenkiem żelaza, co powoduje punktowe zmiany na powierzchni przypominające rdzę. Nie wpływa to na jakość produktu i jest to zjawisko znikome, na które nie mamy wpływu. Kolor różnych partii towaru może nieznacznie różnić się ze względu na niespójne parametry surowców wykorzystywanych przy produkcji.

Premiera ławki GROOVE odbyła się na międzynarodowym festiwalu designu Gdynia DesignDay w czerwcu 2010
Projekt został bardzo gorąco przyjęty, przy okacji służąc szukającym odpoczynku przechodniom.

Kontakt
Ustawienia prywatności