Ławka solarna Photon

Często zadawane pytania

Jak zasilana jest ławka solarna?

Ławka solarna zasilana jest w dwojaki sposób, ze słońca oraz akumulatora. Inteligentny układ sterowania energią priorytetowo używa energii ze słońca. Akumulator ładowany jest w momencie gdy urządzenie nie jest używane. Energia z akumulatora używana jest do zasilania ławki w pochmurne dni oraz w nocy.

Jakie akumulatory stosujemy w ławkach?

Standardowo stosujemy akumulatory, które lepiej znoszą głębokie rozładowania np. w okresie zimowym kiedy słońca jest mniej. Akumulatory posiadają stały elektrolit, zapewnia to bezpieczeństwo użytkowania bez wycieków.

Czy ławka działa w nocy?

Tak, długość pracy zależy od ilości energii zgromadzonej w ciągu dnia.

Co się dzieje gdy ławka się rozładuje?

Wtedy wyłączane są wszystkie odbiorniki energii do czasu aż zaświeci słońce. Bez obaw, ławka posiada wbudowane systemy ograniczające skrajne rozładowanie akumulatora, które negatywnie wpływa na jego żywotność.

Co mogę ładować przez port USB?

Photon posiada w standardzie trzy gniazda USB A, dwa w standardzie AiPower oraz jeden w standardzie Quick Charge 3.0. Oznacza to, że siedząc na ławce można naładować każde urządzenie przenośne m.in.: telefon, tablet, nawigację satelitarną, smartwatch czy powerbank na dalszą podróż. Dzięki technologii Quick Charge 3.0 istnieje możliwość ładowania niektórych komputerów, np. MacBooka Air. Jako opcja dodatkowa przewidziana jest ładowarka indukcyjna.

Co się dzieje w zimie?

Zimą praca ławki zależy od ilość dni słonecznych. Akumulatory przystosowane są do pracy w ujemnych temperaturach. Jedyny negatywny wpływ chłodu to zmniejszenie pojemności akumulatorów, oczywiście po ogrzaniu pojemność wraca do poprzedniego stanu. Podsumowując, jeśli w zimny dzień świeci słońce ławka będzie funkcjonować.

Co się dzieje upalnym latem?

Wnętrze ławki jest wentylowane natomiast komponenty elektroniczne odizolowane są w specjalnych obudowach, pozwala to na utrzymanie odpowiedniej temperatury aparatury sterującej. Do Photona pracującego w upalnych klimatach stosujemy dodatkową, wymuszoną wentylację.

Co to jest funkcja street light?

Funkcja street light uruchamia oświetlenie ławki automatycznie po zapadnięciu zmroku i wyłącza po określonym czasie. Street light nie używa zewnętrznych czujników jak np. czujnik zmierzchu, dlatego też jest niezawodny. Konfigurację możemy ustalić indywidualnie do klienta, np. włączyć światło 30 minut po zmroku i wyłączyć po 4 godzinach.

Czy ławka wymaga jakiejś obsługi?

Ławka jest bezobsługowa, po zainstalowaniu w wybranym miejscu pracuje bez potrzeby zewnętrznej ingerencji.

Jaki wygląda montaż ławki? Czy potrzebne są jakieś kable?

Ławka może zostać zakotwiona do ziemi, posiada otwory montażowe w nogach. Nie jest to konieczne ze względu na dużą masę własną, jednak zalecane. Ławka nie potrzebuje żadnego zewnętrznego podłączenia. Dlatego też Photon może stać w każdym, niezacienionym miejscu.

Jak długo trwa ładowanie ławki?

Ładowanie awaryjne od “zera” do pełnej baterii trwa około ośmiu godzin w słoneczny dzień (np. po serii pochmurnych dni). Podczas codziennej eksploatacji ładowanie do pełna trwa około pięciu godzin. Nie oznacza to, że ławka nie będzie w tym czasie działać. System zarządzania energią selektywnie włączą poszczególne funkcje. Jeśli zależy Ci aby np. funkcja ładowania telefonu oraz wifi działały prawie zawsze będą one wyłączane jako ostatnie i włączane jako pierwsze.

Czy ławka jest odporna na opady deszczu i pył?

Tak, wszystkie elementy elektroniczne są zabezpieczone przed dostępem wody i pyłu.

Czy ławka jest odporna na wandalizm?

Dołożyliśmy wszelkich starań aby tak było, zastosowanymi materiałami konstrukcyjnymi są przede wszystkim stal węglowa/nierdzewna oraz szkło hartowane (tzw. bezpieczne szkło). Przewidzieliśmy możliwe sposoby dewastacji i wzmocniliśmy najbardziej narażone komponenty. Osobiście testowaliśmy nasze rozwiązania na różne sposoby.

Jak długo ławka będzie pracować bez słońca?

Zakładając, że ławka jest w pełni naładowana, temperatura otoczenia to około 20 stopni Celsjusza: w wersji podstawowej (ładując 4 telefony dziennie przez dwie godziny, oświetlenie pracujące przez 5 godzin dziennie) maksymalny czas pracy wynosi 80 godzin. W wyższych wersjach czas pracy zależny jest od dodatkowych opcji.

Co to jest pętla indukcyjna?

Pętla indukcyjna to urządzenie, które pomaga niesłyszącym korzystać z naszego urządzenia. Pętla jest zintegrowana z odtwarzaczem muzyki.

Czy ławka może mnie porazić?

Absolutnie nie ma się czego obawiać, cały system pracuje na bezpiecznym napięciu 12V i niskich prądach. Poza tym wszystkie połączenia są wodoszczelne i zabezpieczone przed przypadkowym rozpięciem.

Czy ławka zabezpieczona jest przed kradzieżami?

Tak, ławka wyposażona jest w specjalne śruby, które uniemożliwiają otwarcie przez niepowołane osoby. Sama ławka za dodatkową opłatą może być wyposażona w moduł GPS.

Kontakt
Ustawienia prywatności