Stacja Solarna Sunflower

Często zadawane pytania

Jak zasilana jest solarna stacja ładowania?

Solarna stacja ładowania zasilana jest w dwojaki sposób, ze słońca oraz akumulatora. Inteligentny układ sterowania energią priorytetowo używa energii ze słońca. Akumulator ładowany jest w momencie gdy urządzenie nie jest używane. Energia z akumulatora używana jest do zasilania stacji w pochmurne dni oraz w nocy.

Jakie akumulatory stosujemy w solarnej stacji ładowania?

Standardowo stosujemy akumulatory, które lepiej znoszą głębokie rozładowania np. w okresie zimowym kiedy słońca jest mniej. Akumulatory posiadają stały elektrolit, zapewnia to bezpieczeństwo użytkowania bez wycieków.

Czy solarna stacja ładowania działa w nocy?

Tak, długość pracy zależy od ilości energii zgromadzonej w ciągu dnia.

Co się dzieje gdy stacja się rozładuje?

Wtedy wyłączane są wszystkie odbiorniki energii do czasu aż zaświeci słońce. Bez obaw, stacja ładowania posiada wbudowane systemy ograniczające skrajne rozładowanie akumulatora, które negatywnie wpływa na jego żywotność.

Co mogę ładować przez port USB?

SunFlower posiada w standardzie trzy gniazda USB A, dwa w standardzie AiPower oraz jeden w standardzie Quick Charge 3.0. Oznacza to, że odpoczywając przy stacji solarnej można naładować każde urządzenie przenośne m.in.: telefon, tablet, nawigację satelitarną, smartwatch czy powerbank na dalszą podróż. Dzięki technologii Quick Charge 3.0 istnieje możliwość ładowania niektórych komputerów, np. MacBooka Air.

Co się dzieje w zimie?

Zimą praca stacji ładowania zależy od ilość dni słonecznych. Akumulatory przystosowane są do pracy w ujemnych temperaturach. Jedyny negatywny wpływ chłodu to zmniejszenie pojemności akumulatorów, oczywiście po ogrzaniu pojemność wraca do poprzedniego stanu. Podsumowując, jeśli w zimny dzień świeci słońce urządzenie będzie funkcjonować.

Co się dzieje upalnym latem?

Komponenty elektroniczne odizolowane są w specjalnych obudowach, pozwala to na utrzymanie odpowiedniej temperatury aparatury sterującej. Do stacji ładowania pracującej w upalnych klimatach stosujemy dodatkową, wymuszoną wentylację.

Co to jest funkcja street light?

Funkcja street light uruchamia oświetlenie stacji automatycznie po zapadnięciu zmroku i wyłącza po określonym czasie. Street light nie używa zewnętrznych czujników jak np. czujnik zmierzchu, dlatego też jest niezawodny. Konfigurację możemy ustalić indywidualnie do klienta, np. włączyć światło 30 minut po zmroku i wyłączyć po 4 godzinach.

Czy stacja solarna wymaga jakiejś obsługi?

Stacja jest bezobsługowa, po zainstalowaniu w wybranym miejscu pracuje bez potrzeby zewnętrznej ingerencji.

Jaki wygląda montaż solarnej stacji ładowania? Czy potrzebne są jakieś kable?

Stacja musi może zostać zakotwiona do ziemi, posiada otwory montażowe w podstawie. SunFlower działa całkowicie autonomicznie, nie są potrzebuje żadnego zewnętrznego przyłącza, może pracować w każdym nie zacienionym miejscu.

Jak długo trwa ładowanie stacji?

Ładowanie awaryjne od “zera” do pełnej baterii trwa około ośmiu godzin w słoneczny dzień (np. po serii pochmurnych dni). Podczas codziennej eksploatacji ładowanie do pełna trwa około pięciu godzin. Nie oznacza to, że stacja nie będzie w tym czasie działać. System zarządzania energią selektywnie włączą poszczególne funkcje. Jeśli zależy Ci aby np. funkcja ładowania telefonu oraz wifi działały prawie zawsze będą one wyłączane jako ostatnie i włączane jako pierwsze.

Czy stacja jest odporna na opady deszczu i pył?

Tak, wszystkie elementy elektroniczne są zabezpieczone przed dostępem wody i pyłu.

Czy stacja jest odporna na wandalizm?

Dołożyliśmy wszelkich starań aby tak było, zastosowanymi materiałami konstrukcyjnymi są przede wszystkim stal węglowa/nierdzewna oraz HPL (bardzo wytrzymały, drewno podobny materiał). Przewidzieliśmy możliwe sposoby dewastacji i wzmocniliśmy najbardziej narażone komponenty. Osobiście testowaliśmy nasze rozwiązania na różne sposoby.

Jak długo stacja ładowania będzie pracować bez słońca?

Zakładając, że stacja jest w pełni naładowana, temperatura otoczenia to około 20 stopni Celsjusza: w wersji podstawowej (ładując 4 telefony dziennie przez dwie godziny, oświetlenie pracujące przez 5 godzin dziennie) maksymalny czas pracy wynosi 60 godzin. W wersjach z dodatkowym wyposażeniem czas pracy zależny jest od wybranych opcji.

Czy solarna stacja ładowania może mnie porazić?

Absolutnie nie ma się czego obawiać, cały system pracuje na bezpiecznym napięciu 12V i niskich prądach. Poza tym wszystkie połączenia są wodoszczelne i zabezpieczone przed przypadkowym rozpięciem.

Czy stacja zabezpieczona jest przed kradzieżami?

Tak, SunFlower wyposażona jest w specjalne śruby, które uniemożliwiają otwarcie przez niepowołane osoby. Stacja za dodatkową opłatą może być wyposażona w moduł GPS (dodatkowy pakiet do hotspotu Wi-Fi).

Kontakt
Ustawienia prywatności